#JSEM V POHODĚ

POHODA – společnost pro normální život lidí s postižením, z.ú. už 25 let umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít tak, jak žijí jejich vrstevníci bez postižení. Naše sociální služby jsou alternativa k velkým ústavním zařízením, která donedávna byla jediným řešením jejich života mimo rodinu. Již jsme podpořili desítky lidí s postižením a jejich rodin. Našim klientům poskytujeme chráněné bydlení s podporou asistentů, takže se mohou osamostatnit od rodiny. Lidem s těžším postižením, kteří žijí většinou se svou rodinou, zajišťujeme smysluplný program v denním stacionáři. K dalším docházíme přímo domů a pomáháme jim při hygieně, podávání jídla, cestování a také v tom, že si jejich rodiče mohou na chvilku odpočinout od péče a zodpovědnosti.  

Provozujeme také sociálně prospěšný podnik kavárnu Bílá vrána (Ve Smečkách 5, Praha 1), kde lidé s mentálním postižením pracují. Hlavním cílem kavárny je zapojit lidi s postižením do smysluplné práce, která jim přináší příjem, získání zkušeností, dobrý pocit a hlavně možnost práce mimo sociální systém. Nejedná se o sociální službu. Naši kavárníci u nás mají stálé pracovní uplatnění.
Náklady hradíme z vydělaných prostředků a darů, což není vždycky jednoduché.

Máme zkušenosti s pořádáním nejrůznějších večírků, vernisáží, školení a máme velký dětský koutek v samém centru Prahy. Umíme připravit catering na klíč.  Zeptejte se nás!

Přijďte na kafe, je to u nás v pohodě.

                         Terapeutická Pohodová dílna

Vymysleli si ji sami členové denního stacionáře a na jejím provozu se z velké části podílejí. Vyrábějí zde širokou nabídku mýdel, solí do koupele a dalších koupelových doplňků. Rádi vyprávějí na různých prodejních akcích kupujícím o výrobě a s radostí zaučují stážisty a dobrovolníky. A právě na těchto stránkách si můžete tyto  výrobky pořídit.

Za všechnu podporu moc děkujeme!